Przyszłość telewizji

Nowe technologie, takie jak wirtualna rzeczywistość (VR), rzeczywistość rozszerzona (AR) czy wideo 360° będą wyznaczały trendy na rynku telewizyjnym – wynika z najnowszego raportu “Przyszłość telewizji. Czynniki zmian”. Zobaczcie, jak naszym zdaniem wygląda przyszłość reklamy telewizyjnej z perspektywy reklamodawców? Sprawdźcie, czy branża jest przygotowana na wyzwania przyszłości?

 

pobierz raport hatalska

 

 

robert_polesko „Potencjał telewizji znacznie się zmienił na przestani ostatnich kilku lat, jednak reklamodawcy nadal rozliczają się z agencjami z dowożenia podstawowych parametrów mediowych, takich jak GRP i zasięg. Mimo że średni czas oglądania TV w naszym kraju jest stabilny, a nawet delikatnie rośnie, to aby dotrzeć do tego samego odsetka odbiorców z grupy celowej, potrzebujemy zaplanować kampanię z około 30% większą intensywnością niż jeszcze 6 lat temu”.

Robert Plesko, Managing Director OMD (Macroscope)

 

telewizja_jako_medium_performance

 

 

„Dobrze diagnozujemy problemy i wyzwania, przed jakimi stoi branża TV, ale tłuste lata i stabilne wpływy z reklamy telewizyjnej rozleniwiają i osłabiają czujność graczy. Modele reklamy TV nie nadążają za coraz lepszymi sposobami serwowania kontentu pod względem innowacyjności i dopasowania do potrzeb widza. Widzę kilka przyczyn opóźnionych decyzji (…)”

Marta Pichlak-Miarka, Managing Director Annalect (Grupa OMD)

marta_pichlak

 

pobierz_raport

 

Marta Pichlak- Miarka zwraca uwagę, że powody opóźnionych decyzji, można ująć w kilku punktach:

  1. Inventory wszystkich stacji w grupie komercyjnej 16–49 z roku na rok rośnie. W porównaniu do 2012 r. liczba dostępnych ratingów zwiększyła się o 22%, a stacje nadal wyprzedają 100% swojego inventory. W konsekwencji nie ma impulsu do zmiany.
  2. Nadal funkcjonujemy w paradygmacie najtańszego CPP. Audytorzy i działy zakupów powodują swoimi praktykami, że klienci chcą kupować reklamy jak najtaniej i z dużą częstotliwością.
  3. Zjawisko cord cutters / cord shavers jest w Polsce marginalne – wśród badanych internautów 4,2% to osoby nieposiadające dostępu do płatnej TV (źródło: Annalect/OMD).
  4. Liczba subskrypcji SVOD w Polsce to według naszych estymacji ok. 500–600 tys. To wciąż za mało, aby gracze pochylili się nad utraconymi przychodami z każdej godziny niewyemitowanych reklam.”

 

przyszlosc_telewizji_slajd

źródło slajdu: raport “Przyszłość telewizji. Czynniki zmian”

 

O „INFUTURE HATALSKA FORESIGHT INSTITUTE”

To instytut forecastingowy, który definiuje najważniejsze trendy, opisuje je i wskazuje konsekwencje dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek. Instytut powołany został przez Natalię Hatalską, jedną z najbardziej wpływowych i uznanych ekspertów w dziedzinie analizy, prognozowania i badania trendów w relacjach na styku rynek-marka-technologia-konsument.

Instytut monitoruje i analizuje wszystkie czynniki, w tym zwłaszcza technologiczne i społeczne, które mogą wywołać fundamentalne zmiany w poszczególnych kategoriach w określonej perspektywie czasowej (krótko-, średnio- i długoterminowej). Na tej podstawie definiuje trendy, opisuje je i wskazuje konsekwencje dla gospodarki, kategorii rynkowych czy konkretnych marek. Odpowiada na pytanie – co może się zdarzyć? – tym samym, dając przedsiębiorstwom i organizacjom podstawy do planowania strategicznego. Pomaga przygotować się na zmianę, podejmować lepsze decyzje, szukać szans i możliwości oraz odkrywać nowe kierunki rozwoju.

 

Share on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Zaufali nam

Śledź nasz profil na portalu Linkedin