Kobiety kobietom

800x297 OMD Kobiety Kobietom Julia Kołodko zm

29.11. w ramach cyklu OMD Kobiety Kobietom odbył się wykład Julii Kołodko: „Irracjonalność na zdrowie, czyli o tym co i jak robić, aby nasza nieświadomość działała na naszą korzyść a nie przeciwko nam”. W Multikinie w Złotych Tarasach po raz kolejny pojawiły się kobiety ze świata mediów i marketingu aby wziąć udział w bezpłatnym cyklu wykładów.

Podczas spotkania Julia opowiedziała o tym, dlaczego nasza intuicja tak często nas zawodzi, jak działa nasz umysł i jak w związku z tym podejmować i projektować decyzje, aby wszystkim nam lepiej się żyło. Przyjrzała się problemom takim jak brak samokontroli czy prokrastynacja i konkretnym pułapkom myślenia, w które wpadamy, przez które często nie robimy tego, co wiemy, że powinnyśmy i co jest dla nas dobre.

 

Share on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Prelegenci

Julia Kołodko

ekonomistka behawioralna

Julia Kołodko jest doradcą w obszarach nauk behawioralnych i procesów decyzyjnych, doktorantką Warwick Business School, stypendystką brytyjskiego Economic and Social Research Council oraz współzałożycielką Nudgeathon – start-upu łączącego crowdsourcing z naukami behawioralnymi w celu rozwiązywania ważnych problemów społecznych. W ramach doktoratu i we współpracy z rządem brytyjskim prowadzi badania dotyczącego tego, jak komunikować problemy społeczne, aby ludzie chcieli je rozwiązywać.

Przed rozpoczęciem pracy naukowej Julia pracowała przez 10 lat w marketingu w Polsce i we Włoszech, w sektorach telekomunikacyjnym, bankowym i mediowym. Posiada certyfikat Professional Diploma in Marketing, wydawany przez The Chartered Institute of Marketing w Wielkiej Brytanii, jest certyfikowanym coachem ICF i Bulletproof Training Institute oraz nauczycielem jogi.

www.juliakolodko.com

Program

“Irracjonalność na zdrowie,
czyli o tym co i jak robić, aby nasza nieświadomość działała na naszą korzyść a nie przeciwko nam”

Ekonomia behawioralna pokazuje nam, że między 40 a 90% naszych codziennych zachowań jest automatyczna, nawykowa, nieświadoma. Nie wiedząc, jak naprawdę działa nasz umysł, jesteśmy narażone na wpadanie w tzw. pułapki myślenia, czyli nieświadome skróty myślowe, w efekcie których często robimy nie to, co chcemy, nie to, co zaplanowałyśmy i nie to, co jest dla nas najlepsze.

A co gdyby Twoja irracjonalność nieświadomość działała na Twoją korzyść, nie przeciwko Tobie?

Podczas naszego spotkania 29 listopada Julia opowie Wam o tym, dlaczego nasza intuicja tak często nas zawodzi, jak naprawdę działa nasz umysł i jak w związku z tym podejmować i projektować decyzje, aby wszystkim nam lepie się żyło. Przyjrzymy się problemom takim jak brak samokontroli czy prokrastynacja i konkretnym pułapkom myślenia, w które wpadamy, przez które często nie robimy tego, co wiemy, że powinnyśmy i co jest dla nas dobre. Przyjrzymy się też zagadnieniu szczęścia i spełnienia. Co tak naprawdę powoduje, że czujemy się dobrze? Czy szczęśliwe i spełnione życie to to samo? Co i jak robić, aby być szczęśliwszym i czuć się spełnionym w życiu?

Clients first

Śledź nasz profil na portalu Linkedin